Servis a prodej čerpadel

 
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Typy čerpadel

Email Tisk PDF

ČERPADLA ČLÁNKOVÁ, ODSTŘEDIVÁ A VERTIKÁLNÍ
Široká škála výrobců, množství provedení a materiálových variant umožňuje čerpání všech kapalin, které lze dopravovat až do vysokých tlaků a teplot.

ČERPADLA SAMONASÁVACÍ
Svou konstrukcí umožňují čerpání kapalin bez předchozího zahlcení sacího potrubí čerpanou kapalinou. Použití pro čistá média – paprsková kola, také pro média s mechanickými nečistotami s upraveným sacím prostorem.

ČERPADLA KALOVÁ PONORNÁ
Různá provedení – suchá a mokrá jímka, spouštěcí zařízení, různé druhy oběžných kol – otevřené, jedno a vícekanálové s řezacím či mělnícím zařízením atd. Používají se k čerpání kalů, splašků, odpadních vod, včetně vláknitých a kusových částí.

ČERPADLA ZUBOVÁ
Určena většinou pro dopravu olejů a jiných chemicky neaktivních látek s mazacími schopnostmi, bez mechanických přimíšenin. Při čerpání viskózních rychleji tuhnoucích látek je lze vybavit topným pláštěm.

ČERPADLA PONORNÁ PRO ČISTOU VODU
Čerpání pitné a užitkové vody bez mechanických nečistot z velkých hloubek, z úzkých vrtů, z nesnadno přístupných šachet a z velkých vzdáleností. Různé materiálové provedení (litina, nerez, plast).

ČERPADLA ROTAČNÍ OBJEMOVÁ
Jsou určena k čerpání viskózních kapalin, hustých kapalin, emulzí a různých směsí. Vzhledem k různým materiálovým provedením lze čerpat naftu, oleje, dehet, mazací tuky, laky, mýdla, vodní sklo, asfalt ale i sirupy, ovocné šťávy, majonézy, melasu, tuky a mnoho dalších kapalin.

ČERPADLA VŘETENOVÁ
Vzhledem k tomu, že hlavní pracovní díly čerpadel, tj. rotor a stator jsou vyráběny v různých materiálových variantách a provedeních umožňují použití ve všech možných aplikacích od potravinářství, přes chemický, papírenský průmysl, apod..

ČERPADLA SPIRÁLNÍ
Použití pro čerpání čisté, mechanicky mírně znečištěné chemicky aktivní i neutrální kapaliny, hořlaviny. Vzhledem na rozličné materiálové provedení lze použít od zemědělství přes potravinářství po chemický průmysl.

ČERPADLA BAGROVACÍ
Jsou určena pro těžké provozní podmínky dolů, úpraven uhlí, elektráren, pískoven, cementáren, cukrovarů, hliníkáren apod. Na dopravu abrazivních suspenzí a kalů. Těmto podmínkám je přizpůsobena i konstrukce čerpadel s vyměnitelnými díly v odpovídajícím materiálovém provedení.

VÝVĚVY A EVAKUAČNÍ STANICE
Jsou určeny na odsávání různých druhů médií od vzduchu, plynů a par až k chemickým plynům. Použití pro potravinářský, chemický, stavební průmysl. V kombinaci s dalšími potřebnými komponenty se vytváří komplexní evakuační systémy.

SPOJKY
Slouží k přenosu hnacího momentu od pohonu k poháněnému stroji v obou smyslech otáčení pro trvalý i přerušovaný chod. Vyrábějí se spojky lamelové, elektrické, rozsahové, pojistné, kaučukové, hydraulické apod.

UCPÁVKY
Dle požadavku a čerpaného média se dodávají ucpávky provazcové nebo mechanické – od jednoduchých či dvojitých až po speciální pro vyšší tlaky.

POHONY, REGULACE
Nejvíce používanými pohony jsou v normálním nevýbušném provedení. Méně často se používají dieselové či benzínové motor. V regulaci převažují dieselové či benzínové motory. V regulaci převažují hlavně frekvenční měniče, rozběhové systémy, filtry, tlumivky a regulátory napětí.

MÍCHADLA
Slouží k míchání různých kapalin suspenzí (kalů) a k provzdušňování. Řada materiálových provedení umožňuje užití v čistírnách odpadních vod, průmyslu, energetice, zemědělství apod.

 

Kontakt

Michal Musílek
Provozovna: Boskovická 425
Plumlov, 798 03
Mobil: 603 579 728
Telefon/fax: 582 333 640
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.serviscerpadel.cz
Sídlo firmy: Foerstrova 45 Olomouc 779 00 IČ: 76241319

Provozní doba

Pondělí - Pátek 8:00-16:00 hod.

Hledej